Kapı Açma Tutanağı çilingir telefonu

Çilingir Kapı Açma Tutanağı

Çilingir Kapı açma tutanağı doldurulması artık mecburiyet halini almıştır. Çünkü Herkes bir birinin kapısını açmaya çalışıyor arada biz kalıyoruz. onun içinde ikitelli çilingir olarak bu işi yaparken kesinlikle anahtarcı kapı açma tutanağı düzenliyoruz.

Kapı Açma Tutanağı anahtarcı

Kapı Açma Tutanağı

Kapı açmak için bizi arayan insanlar aradığında telefonla kişiler anahtarlarının kayıp olduğunu, yahut kiralamış olduğunuz aracın kapısının kilitli olduğunu, alt kilidin anahtarının olduğunu ama üst anahtarının olmadığını ve kilitli olan kapının açılması gerektiğini bizlere iletişim yolu dile getirmektedirler. ve son olarak açılacak olan kapılar ve kilitli kapılar için kapı açma tutanağı tutatak kapının açılabileceği, eğer anahtarlar kayıpsa anahtar kısımının değişeceğini kendilerine cafer usta olarak iletiriz. nedeni ise; mahkemelik durumlarda resmi belge hükmü taşımasından dolayı çilingir işi yapan kişilerin kendini güvence altına alma ve olası hırsızlık girişimlerini önleme adına kapı açma tutanağı düzenlenmektedir. bir bakıma kendimizi güvence altına almak gibi bir şey Eğer bir çilingir bunun farkına varmadıysa ve tutanak düzenlemeden o kapıyı açtıysa o kişi ile aynı suçu işlemiş olur. İşde bu gibi durumlarda çilingirlerin yapmış oldukları işi kilit açma tutanağı düzenleyerek kayıt altına alması gerekir.Kilitli kapı açma tutanağı hem bizim güvenliğimizi hemde müşterimizin güvenliğini sağlayacaktır. Burada önemli olan tutanağımızı eksiksiz olarak doldurmaktır. Bu bizim birkaç dakikamızı alacak bir işlemdir. Bu işlem bizi güvence altına alacak ve karşılacağımız sorunları hukuksal açıdan minumuna indirecektir.

Çilingirler'in Doldurduğu Kilit Açma Tutanağında Neler Yer Alır İnceleyelim

Çilingir tutacağı, kapıyı açtıracak olan kişinin bizzat kimlik bilgileri doğrultusunda yada vekili veya komşu teyidi ile doldurulur. İlk olarak : Açılacak olan yerin (Ev – İşyeri – Otomobil – Kasa) bulunduğu yerin adresi Bu açılacak olan yerin Sahibi oluşu Yapılan işlemin saat, tarih ve imza kısmı sonra bir kimlikde olması gereken tüm bilgilerin yer aldığı kısım (ad,soyad, ana adı, baba adı, doğum yeri, tarihi, mahalle, köy sıra no, cilt no, TC no….. gibi) ve yasa eki olarak da; T.C.K.’nın 582. ve 583. maddeleri gereğince hazırlanan bu tutanak tarafımdan imza altına alınmışdır. Bu maddeden sonrada kapıyı açan Çilingir ad, soyad, imza kısmı ile kapıyı açtıracak olan kişinin ad, soyad imza kısmı yer almaktadır.Yasalar ne emrederse bizler onu yapmalıyız. Sonuç olarak biş işlem yapılmışsa ve bir kapı açılmışsa ortada da mahkemelik bir durum varsa bunun ne bizim nede orada bulunan komşuların anlama durumu vardır. Yapılan işlemin kayıt altına alınmasından sonra kişi (mal sahibi) kapısının açıldığı ve içerideki değerli eşyaların çalındığı suç duyurusu ile mahkemeye gittiğinde uzman ekipler tarafından inceleme yapılır. Biz çilingirlerin emniyetde var olan parmak izleri ile bu kapının kim tarafından hangi çilingir ile açıldığı kısa sürede ortaya çıkar. Bu durumda mahkemeye sevkedilen çilingir kendisini suç işlemiş olan kapıyı açtıran kişiden ayrıt edilmesini sağlayan belge ile kendisini savunarak gerekli kurumlara belgesini sunar. Son günlerde artan hırsızlık olaylarında toplum destekli polislerinde bu tür konuların üzerine gittiği haberlerini duymakda ve okumaktayız. Bir vatandaş olarak sizlerde kapı açtırmak zorunda kaldığınızda kapınıza çağırdığınız çilingirin kayıtlımı yoksa kayıtsızmı olduğunu araştırınız. Olası bir olumsuzluk durumunda ise en yakın polis amirliğine veya toplum destekli polis birimlerine müracaatınızı yapmakdan çekinmeyiniz!… Çünkü herhangi bir kaydı olmadan, örnek olarak fabrikada çalışıp da iş çıkışı apartmanlara yapıştırılmış olan ilanlardan gelen işleri ek iş olarak ben çilingirim diye yapan kişilerin çilingirlik belgesi bile olmadan bu işleri yapabileceklerini unutmayınız.